Usługi

Wady wzroku

Krótkowzroczność

To wada wzroku spowodowana przez zbyt długą gałkę oczną lub zbyt mocną siłą łamiącą układu optycznego oka. Jej skutkiem jest niewyraźne widzenie przedmiotów znajdujących się w oddali. Wadę koryguje się szkłami ujemnymi. 

badanie wzroku u dzieci bydgoszcz

Dalekowzroczność (nadwzroczność)

To wada wzroku spowodowana przez zbyt krótką gałkę oczną lub zbyt słabą siłą łamiącą układu optycznego oka. Jej skutkiem jest niewyraźne widzenie przedmiotów znajdujących się w bliży. Wadę koryguje się szkłami dodatnimi. 

okulista bydgoszcz

Astygmatyzm

To wada wzroku w której krzywizna rogówki jest nierównomierna i promienie świetlne nie załamują się jednakowo. Obraz jest wtedy niewyraźny. Niezborność łączy się zwykle z nadwzrocznością lub krótkowzrocznością.

okulary na nfz bydgoszcz

Zez

Schorzenie objawiające się osłabieniem mięśni ocznych. W konsekwencji zmienia się kąt patrzenia jednego oka względem drugiego. Skutkiem zeza jest zakłócone widzenie stereoskopowe. Zez można korygować za pomocą okularów pryzmatycznych i ćwiczeń. Przeprowadzane są również zabiegi chirurgiczne korygujące zeza.

soczewki kontaktowe bydgoszcz

Presbiopia

Wynika z pogorszenia widzenia na bliskie odległości związanego ze zmniejszenia lub utratą zdolności akomodacji oka. Jest to proces nieodwracalny, wynikający ze starzenia się organizmu i powodując zmniejszenie się elastyczności gałek ocznych. Dotyczy nie tylko osób z nadwzrocznością czy dalekowzrocznością, ale również osób nie posiadających żadnej z tych wad, ponieważ przychodzi ona z wiekiem.

badanie wzroku bydgoszcz